تبلیغات
پیش بینی فوتبال
دهکده ترفند دهکده ترفند - احتیاطات حافظه های USB
 

احتیاطات حافظه های USB

نویسنده: Mohaddeseh موضوع: کامپیوتر، 

 


امروز استفاده از حافظه های فلش برای ذخیره و انتقال اطلاعات بسیار رایج است. اما این حافظه های فلش قابلیت هایی دارند كه هم استفاده از آنها را ساده می كند و هم مشكلات امنیتی بوجود می آورند.


خطر امنیتی حافظه های فلش چیست؟

حافظه های فلش كوچك، در دسترس، ارزان و قابل حمل و نقل هستند آنهم به سادگی قرار دادن در جیب شلوار. همه این مزایا سبب شده است كه این حافظه ها برای نقل و انتقال اطلاعات از كامپیوتری به كامپیوتر دیگر بسیار محبوب و مرسوم باشند اگر چه همه این خاصیت ها آنها را برای خرابكاران كامپیوتری و ویروس ها جذاب كرده است.

یك راه خرابكاری آلوده كردن كامپیوتر با اتصال حافظه فلش به آن است. به طوریكه بعد از اتصال حافظه فلش با كد های مخرب یا بد افزار ها آلوده می شود. حال اگر این فلش آلوده را به كامپیوتر دیگری متصل كنید، بلافاصله بد افزار ها فعال می شوند و آن كامپیوتر را هم آلوده می كنند. هر چند  ممكن است این كامپیوتر هم خود به ویروس ها یا بد افزار های دیگری آلوده باشد. آنگاه احتمالا حافظه فلش شما باز هم آلوده تر خواهد شد. و این روند همچنان ادامه دارد، تا اینكه فلش شما تبدیل به كلكسیونی از بد افزار ها و ویروس ها می شود.

ممكن است بعضی از خرابكاران از حافظه USB مستقیماً برای دزدی اطلاعات استفاده كنند. اگر یك خرابكار دسترسی فیزیكی به كامپیوتر شما داشته باشد می تواند اطلاعات حساس را مستقیماً به USB منتقل كند. حتی كامپوتری كه خاموش است می تواند آسیب پذیر باشد. چون حافظه كامپیوتر تا چند دقیقه بعد از خاموش شدن بدون اینكه به برق وصل باشد فعال باقی می ماند. و اگر در این هنگام خرابكاری یك حافظه USB برنامه ریزی شده را به كامپیوتر متصل كند می تواند حافظه كامپیوتر را كپی كند كه شامل: رمز عبور، كلید های رمز گذاری و اطلاعات مهم می شود. قربانیان این خرابكاری ها ممكن است حتی متوجه نشوند كه از كامپیوتر آنها سرقت اطلاعات صورت گرفته است.

و یكی از آشكارترین خطرات حافظه های USB این است كه به راحتی دزدیده یا گم می شوند. بنابراین داشتن پشتیبان از فایل های مهم حافظه USB بسیار مهم است. چون گم كردن آن مساوی از دست دادن اطلاعات مهم خواهد بود. و اگر اطلاعات مهم حافظه فلش خود را رمز گذاری نكنید ممكن است هر كسی به اطلاعات آن دست پیدا كند.

چگونه می توانید از اطلاعات خود حفاظت كنید؟

برای حفاظت اطلاعات خود روی درایو USB یا كامپیوتری كه درایو USB به آن متصل می شود كار های زیر را انجام دهید.

  • از روش های امنیتی استفاده كنید- از پسورد و رمز گذاری اطلاعات استفاده كنید. و مطمئن شوید از اطلاعات خود پشتیبان گیری كرده اید، تا در صورت گم شدن حافظه فلش تان دچار دردسر نشوید.
  • حافظه فلش كاری را از حافظه شخصی جدا نگه دارید- از حافظه فلش شخصی خود برای كامپیوتر سازمانی كه در آن فعالیت می كنید استفاده نكنید. و همینطور از حافظه فلشی كه حاوی اطلاعات سازمانی است روی كامپیوتر خود استفاده نكنید.
  • از نرم افزار های امنیتی استفاده نكنید و آنها را به روز نگه دارید- از یك فایر وال، آنتی ویروس و یك آنتی اسپای ویر (Anti Spy Ware ) استفاده كنید. تا آسیب پذیری كامپیوتر خود را در برابر حملات كاهش دهید. همچنین باید این نرم افزار ها را با افزودن وصله های امنیتی به روز نگه دارید.
  • هیچگاه از یك حافظه USB ناشناخته استفاده نكنید- اگر یك حافظه USB مشكوك یا ناشناخته را می خواهید استفاده كنید اول آنرا به افراد متخصص سازمان خود در زمینه IT بدهید تا آنرا برای شما پاك سازی كنند. هیچگاه این گونه حافظه ها را از روی كنجكاوی یا بخاطر فایل های عكس و فیلمی كه روی آن قرار دارد به كامپیوتر خود متصل نكنید. چون معمولا فایل های جذاب به عنوان تله استفاده می شوند. ولی بوسیله آنها نرم افزار های مخرب وارد كامپیوترتان می شود

 

() نظرات

پیش بینی فوتبال
پیش بینی فوتبال