تبلیغات
پیش بینی فوتبال
دهکده ترفند دهکده ترفند - سیستم های رایانه ای را خاموش نكنید!
 

سیستم های رایانه ای را خاموش نكنید!

نویسنده: Mohaddeseh موضوع: کامپیوتر، 

 

بسیاری از كارشناسان بر این باورند كه روشن و خاموش كردن مكرر رایانه ها در طول روز به مدارهای الكترونیكی آن آسیب می رساند، اما حقیقت این است كه این خود شما هستید كه باید با توجه به دیدگاه های شخصی خود درباره صرفه جویی در مصرف انرژی یا بسیاری از موارد دیگر نسبت به چگونگی استفاده از وسایل الكترونیكی مورد استفاده در خانه یا محل كارتان و بویژه رایانه های شخصی كه امروزه به عنوان یكی از مهم ترین نیازهای شخصی برای انجام كارهای مختلف شناخته شده اند، تصمیم بگیرید، اما بهتر است اگر تنها دلیل شما برای خاموش كردن رایانه های شخصی پس از اتمام كار، صرفه جویی در مصرف انرژی است، از خاموش و روشن كردن متناوب آن خودداری كنید.


چرا كه رایانه شخصی شما بیش از این كه در معرض آسیب ناشی از قطع و وصل جریان الكتریكی باشد، در معرض خطر ویروس های رایانه ای است كه از طریق اینترنت به آن نفوذ می كنند.

درحقیقت سیستم های رایانه ای به گونه ای طراحی شده اند كه از نظر مصرف انرژی بهینه عمل می كنند. به عبارت دیگر در صورتی كه برای مدت زمان معینی هیچ عملی در رایانه انجام نشود، سیستم به صورت خودكار متوقف می شود تا مصرف انرژی را به حداقل ممكن برساند. بنابراین اگر می خواهید زمانی كه از رایانه شخصی خود استفاده نمی كنید این سیستم، حداقل انرژی را مصرف كند بهتر است آن را خاموش كنید و حتی اگر می خواهید مصرف انرژی را به صفر برسانید، باید حتما سیم برق آن را از پریز برق خارج كنید. البته اگر بخواهید درست قضاوت كنید و براساس بررسی های علمی و كارشناسی نسبت به خاموش كردن دائمی یا موقتی رایانه در مدت زمان عدم نیاز به استفاده از آن تصمیم گیری كنید، باید همه جوانب آن را در نظر بگیرید.

در نتیجه فرآیند خاموش كردن دائمی سیستم رایانه، احتمال این كه هارددیسك رایانه كه حجم زیادی از اطلاعات در آن ذخیره می شود، آسیب ببیند بیشتر خواهد بود و این در حالی است كه روشن ماندن رایانه برای طولانی مدت حرارت زیادی را در واحد پردازشگر مركزی كه به عنوان قلب رایانه از آن یاد می شود، ایجاد می كند كه در بلندمدت به سیستم الكترونیكی آن آسیب می رساند. براساس یك قاعده كلی در اغلب وسایل الكترونیكی پس از گذشت مدت زمان مشخصی از استفاده از آن وسیله، سیستم الكترونیكی آن آسیب می بیند و بنابراین گاهی تنها با صرف هزینه ای اندك می توانید با تعویض واحد پردازشگر مركزی یا هارددیسك رایانه علاوه بر رفع نقص ایجاد شده در سیستم عملكرد آن را نیز به میزان قابل توجهی بهبود بخشید. اگر شما از آن دسته افرادی هستید كه هر شب تنها 20 دقیقه از رایانه شخصی خود برای بررسی نامه های الكترونیكی ارسال شده برایتان استفاده می كنید بهتر است پس از پایان كارتان رایانه را خاموش كنید، اما اگر در طول روز چندین بار سری به رایانه می زنید و از آن استفاده می كنید، بهتر است كه در فواصل انجام كارهای مختلف آن را در حالت انتظار قرار دهید

 

() نظرات

پیش بینی فوتبال
پیش بینی فوتبال