تبلیغات
پیش بینی فوتبال
دهکده ترفند دهکده ترفند - از كدام مرورگر استفاده كنیم؟
 

از كدام مرورگر استفاده كنیم؟

نویسنده: Mohaddeseh

 

یك مرورگر (Browser) چیست؟ به ساده ترین زبان می توان گفت مرورگر برنامه ای است كه با آن قادر خواهید بود صفحات وب را ببینید و در اینترنت به گشت و گذار بپردازید. بیشتر افرادی كه از سیستم عامل ویندوز استفاده می كنند مرورگر آنها IE) Internet Explorer) خواهد بود اما چرا؟ جواب آن واضح است چون این مرورگر همراه با ویندوز روی كامپیوتر شما نصب می شود و ویندوز سیستم عامل مورد استفاده درصد زیادی از كامپیوتر های دنیاست. و البته امكانات كافی هم دارد. اما آیا می دانید مرورگرهای دیگری هم وجود دارند كه ویژگیهای فوق العاده ای دارند. خوب بهتر است نگاهی به مرورگرهای دیگر بیندازید و خود را به اینترنت اكسپلورر محدود نكنید در این مقاله نگاهی گذرا به مرورگرهای معمول می اندازیم.

 Mozila

شما عاشق open source ( كه امروزه در فارسی به آن كد باز می گویند.) خواهید شد mozila یكی از آن مرورگرهایی است كه می توان آن را از بهترین برنامه های open source نامید. خوب اجازه دهید خلاصه ای از تاریخ موزیلا را بیان كنیم. سالها پیش در یك كهكشان خیلی خیلی دور مرورگری بود كه با امپراتوری سیاه (مایكروسافت) می جنگید. این مرورگر شجاع Net scape نام داشت. بعد از سالها كشمكش در حالیكه Net scape نفسهای آخر خود را می كشید source code خود را در اختیار عموم گذاشت تا شاید آنها بتوانند مرورگری بهتر ازInternet Explorer بسازند و در این هنگام بود كه موزیلا متولد شد. بله موزیلا وارد دنیای اینترنت شد و همچنان رشد می كرد تا جائیكه تبدیل به بهترین مرورگر شد. موزیلا سریعتر از هر مرورگر دیگری است این مرورگر تقریباً تمامی استانداردهای اینترنتی را برآورده می كند و بسیار پایدار است. قیمت آن مناسب است (مجانی است!) و از آدرس mozilla.org می تواند آنرا دانلود كنید. افرادی كه از سیستم عامل Unix استفاده می كنند با این مرورگر كاملاً آشنا هستند.

Internet Explorer

این مرورگر معمولترین مرورگر در دنیاست و یكی از مرورگرهای قدیمی است كه راه درازی را پیموده تا به اینجا رسیده و یكی از علل موفقیت های آن توجه به آخرین استانداردهای موجود در اینترنت است. اینترنت اكسپلورر بسیاری از استانداردها صفحات وب از قبیل HTML و CSS و ‍PHP و … را برآورده می كند. چرا این ویژگی اینقدر مهم است؟ این بدان معناست صفحات وب همانطور كه خالق صفحه می خواسته نمایش داده می شود. اما همانطور كه گفته شد این مرورگر همراه باسیستم عامل عرضه می شود و بنابراین حاضر و آماده است.

Opera

مرورگر كوچك بدعت گذار. آنچه كه این مرورگر را جالب می سازد، ویژگی است كه به اساس مرورگرها اضافه كرده است. چیزی كه برای من در این مرورگر جالب است ویژگی است كه سبب سد شدن popup ها می شود و به مزاحمتهای ناشی از popup پایان داد، این یك مرورگر كوچك و نسبتاً سریع است و من معمولاً آن را دوست دارم. این یك مرورگر مجانی نیست ولی نسخه مجانی آن روی اینترنت در آدرس www.opera.com وجود دارد و روی آن مرتباً تبلیغات می شود و برای امتحان آن بد نیست.

Avant

این مرورگر یك سد كننده popup قوی دارد. اساس كار آن برپایه اینترنت اكسپلورر گذاشته شده است. اما نسبتاً بهتر از اینترنت اكسپلورر است.

Net Scape

من این مرورگر را آخر از همه آوردم، خوب حقیقت این است كه اساساً نمی توان بین موزیلا و Net Scape تفاوت آنچنانی قائل شد. تفاوت در این جاست كه این مرورگر شما را مجاب می كند تا آن را رجیستر كنید.

 

() نظرات

پیش بینی فوتبال
پیش بینی فوتبال