تبلیغات
پیش بینی فوتبال
دهکده ترفند دهکده ترفند - هشدار چین به گوگل برای ادامه فیلتر اینترنت
 

هشدار چین به گوگل برای ادامه فیلتر اینترنت

نویسنده: Mohaddeseh موضوع: ترفند اینترنت، 

 

چین به‌دنبال تهدید گوگل برای ترك این كشور به دلیل حملات اینترنتی و سانسور اینترنت، به این شركت آمریكایی هشدار داد درصورت توقف فیلتر نتایج جست‌وجو با تبعاتی روبه‌رو خواهد شد.

به گزارش سرویس فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این اظهارات از سوی وزیر صنعت و فن‌آوری اطلاعات چین در واكنش به تهدید غول اینترنتی گوگل عنوان شد كه اعلام كرده درصورت اصرار پكن برای ادامه سانسور جست‌وجوهای اینترنتی، آماده ترك این كشور شده است.

وی در حاشیه جلسه سالانه كنگره خلق ملی چین اعلام كرد این كشور از توسعه كسب و كار و سهم بازار گوگل در چین پشتیبانی می‌كند اما درصورتی كه این شركت از قوانین چین تخطی كند، غیردوستانه و غیرمسوولانه بوده و بدون شك با پیامدهایی روبه‌رو می‌شود.

چین در سیستم فیلترینگ وسیعی كه اداره می‌كند و "دیوار آتش بزرگ چین" نام دارد، اطلاعاتی را كه مضر به نظر می‌رسند از جمله هرزه‌نگاری و خشونت و همچنین مطالب مخالف سیاسی را حذف می‌كند.

گوگل در ماه ژانویه تهدید كرد به فعالیت موتور جست‌وجوی چینی زبانش خاتمه داده و ممكن است چین را به‌دلیل حملات اینترنتی كه از این كشور علیه شبكه‌اش انجام گرفته و هدف آن دسترسی به اشتراك‌های فعالان حقوق بشر چینی در سراسر جهان بوده، ترك كند.

این شركت از آن زمان به فیلتر نتایج جست‌وجو در Google.cn ادامه داده و تبلیغاتی را نمایش می‌دهد كه معرف ده‌ها موضوع مختلف در چین است.

گوگل اعلام كرده كه اخیرا با دولت چین در مورد آینده‌اش در این كشور سرگرم گفت‌وگو بوده است؛ این شركت هیچ برنامه زمانی را برای پایان دادن به فیلترش مشخص نكرده است.

 

() نظرات

پیش بینی فوتبال
پیش بینی فوتبال