تبلیغات
پیش بینی فوتبال
دهکده ترفند دهکده ترفند - گران‌ترین نام‌های دامنه‌ اینترنتی
 

گران‌ترین نام‌های دامنه‌ اینترنتی

نویسنده: Mohaddeseh موضوع: ترفند اینترنت، 

 

ایسنا: دامنه نامی است كه برای شناسایی یك وب‌سایت به كار گرفته می‌شود و انتخاب آن در جلب بازدیدكنندگان تاثیر به‌سزایی دارد كه رقابت دائمی را برای كسب نام‌های محبوب به‌وجود آورده و به بالا رفتن قیمت برخی از آن‌ها منتهی شده است.

پایگاه اینترنتی روزنامه دیلی تلگراف در گزارشی به بررسی گران‌ترین نام‌های دامنه خریداری شده پرداخت است كه برخی از آن‌ها به این شرح‌اند:

Insure.com:

این نام دامنه كه در سال 2009 به مبلغ 16 میلیون دلار خریداری شد، بی‌شك بزرگ‌ترین فروش نام دامنه را داشته است. این نام دامنه در ماه دسامبر 2001 ابتدا توسط Insure.com به مبلغ 1.6 میلیون دلار خریداری شده بود. یكی از كارهایی كه این وب سایت انجام می‌دهد فراهم كردن قیمت بیمه عمر، خودرو و سلامت است.

Fund.com:

شركت اینترنتی سهامی عامی كه در عرضه خدمات مالی فعالیت می‌كرد، در سال 2008 به مبلغ 9.99 میلیون پوند فروخته شد و اطلاعات در مورد گزینه‌های سرمایه‌گذاری وجه فراهم كرده، نظر كارشناسی داده و به كاربران امكان می‌دهد سهام بگیرند.

Business.com:

این نام دامنه كه در سال 1999 به مبلغ 7.5 میلیون دلار خریداری شد، موتور جست‌وجوی كسب و كار و دایركتوری اینترنتی است كه در سال 1999 توسط جیك وین بوم، رییس هیات مدیره پیشین گروه والت دیسنی و اسكای دیتون، بنیانگذار Earthlink بنیانگذاری شد و شركت business.com در سال 2007 به ناشر Yellow Pages به مبلغ 345 میلیون دلار فروخته شد.

Diamond.com:

این نام هم در سال 2006 به مبلغ 7.5 میلیون دلار خریداری شد كه در زمینه فروش جواهرات الماس فعالیت می‌كند و توسط فروشنده جواهرات آنلاین ice.com خریداری شد.

Casino.com:

این نام به سایت شرط‌بندی آنلاین مربوط است كه در سال 2003 به مبلغ 5.5 میلیون دلار خریداری شد.

Toys.com:

این دامنه در سال میلادی گذشته توسط ToysRUs در حراجی به مبلغ 5.1 میلیون دلار خریداری شد. در این حراج پس از متوقف شدن پیشنهادهای دیگر در مبلغ سه میلیون دلار، این شركت اسباب‌بازی و دارنده دامنه‌هایی مانند free.com و divorce.com به پیشنهاد قیمت ادامه دادند تا در نهایت این فروشنده برنده شد.

به تازگی یك نام دامنه غیراخلاقی كه یكی از گران‌ترین نام‌های دامنه در تاریخ است، به حراجی گذاشته شده و پیشنهاد قیمت آن از یك میلیون دلار آغاز می‌شود. این نام دامنه در سال 2006 به مبلغ 14 میلیون دلار خریداری شده بود.

 

() نظرات

پیش بینی فوتبال
پیش بینی فوتبال