تبلیغات
پیش بینی فوتبال
دهکده ترفند دهکده ترفند - فناوری جالب و جدید: فقط لب‌‌هایتان را حرکت دهید!؟
 

فناوری جالب و جدید: فقط لب‌‌هایتان را حرکت دهید!؟

نویسنده: Mohaddeseh

 

فناوری جالب و جدید: 
فقط لب‌‌هایتان را حرکت دهید!؟ 

تقریبا برای همگان این امر اتفاق افتاده که در اتوبوس، مترو یا دیگر مکان‌های عمومی در کنار فردی نشسته باشند که با صدای بلند با تلفن‌همراه خود حرف بزند که البته این مشکل ...

 
همگانی، دانشمندان را بر آن داشته تا چاره‌ای برای آن بیندیشند.

به گزارش ICTPRESS به نقل از پی سی ورلد، به تازگی در نمایشگاه سبیت در‌هانور یک فناوری جدید ارایه شده که حرکات لب را به صدایی کامپیوتری تبدیل می‌کند که در آن سوی خط برای شنونده قابل شنیدن است اما از این سو به دلیل آنکه فرد تنها لب‌های خود را تکان می‌دهد اطرافیان آزار نخواهند دید.
این ابزار جدید که توسط موسسه فناوری‌هایKarlsruhe ساخته شده از برق نگاری ماهیچه‌ای یا electromyography استفاده می‌کند. با استفاده از این فناوری زمانی که ما صحبت می‌کنیم حرکات ماهیچه‌ای لب‌ها به پالس‌های الکترونیکی و سپس پالس‌های صوتی تغییر شکل می‌یابد.

البته علاوه بر مورد یاد شده این فناوری می‌تواند برای افرادی که در تصادفات و سوانح یا به دنبال بیماری‌ها، توانایی گفتاری خود را از دست داده‌اند نیز مورد استفاده قرار گیرد. همچنین زمانی که یک فرد می‌خواهد یک پین کد را به صورت سری به فردی که آن طرف خط است نیز اعلام کند این فناوری می‌تواند در صورتی که فرد لب خوانی در دور و اطراف نباشد بسیار سودمند واقع شود.

 

() نظرات

پیش بینی فوتبال
پیش بینی فوتبال