تبلیغات
پیش بینی فوتبال
دهکده ترفند دهکده ترفند - ویژگی آگاهی از مكان در فیس‌بوك
 

ویژگی آگاهی از مكان در فیس‌بوك

نویسنده: Mohaddeseh موضوع: ترفند اینترنت، 

 

ایسنا: فیس‌بوك در تدارك برای عرضه ویژگی‌هایی است كه به كاربران این شبكه اجتماعی امكان می‌دهند مكان خود را با دوستانشان به اشتراك بگذارند.

شبكه اجتماعی فیس‌بوك قصد معرفی این ویژگی را دارد در حالی كه توییتر آماده انجام تغییرات لازم برای این منظور در سایت خود است.

طبق گزارش نیویورك تایمز، سایت فیس‌بوك از ماه آینده اطلاعات مكان دوستان را اضافه می‌كند و به كاربران امكان می‌دهد مكانی را كه از آن به‌روزرسانی‌های خود را ارسال می‌كنند با دوستانشان در میان بگذارند.

ویژگی‌های مكان به شكل رابط‌های كاربری برنامه‌نویسی برای طراحان مستقل و از سوی فیس‌بوك عرضه می‌شوند.

بیش از 400 میلیون كاربر فیس‌بوك در جهان وجود دارد و حدود صد میلیون از آن‌ها به‌روزرسانی‌های خود را از طریق تلفن های هوشمند ارسال می‌كنند. از این رو اطلاعات مكانی قرار گرفته در وضعیت كاربران، این سایت شبكه اجتماعی را قادر می‌سازد تبلیغ‌كنندگان شركت‌های كوچك را جلب كند.

اما اطلاعات مكان جغرافیایی فیس‌بوك رقیب دیگری دارد كه سرویس میكرووبلاگ‌نویسی توییتر با بیش از 50 میلیون پیام ارسال شده در روز است.

مكان جغرافیایی با توجه به اینكه شمار روزافزونی از سرویس‌ها به‌كارگیری آن را آغاز كرده‌اند به مساله بزرگی برای سایت‌های شبكه اجتماعی تبدیل شده و با این همه این نگرانی در مورد عواقب انتشار همزمان مكان میلیون‌ها كاربر این سایت‌ها همچنان به قوت خود باقی است.

 

() نظرات

پیش بینی فوتبال
پیش بینی فوتبال